Policjantka uratowała 26-latka

Dzielnicowa z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu uratowała życie 26-letniemu mężczyźnie, który usiłował odebrać sobie życie. Młody mężczyzna, wbiegł do jeziora, w trakcie silnych opadów deszczu i burzy. 26-latek po wyciągnięciu z wody został przekazany służbą medycznym.

Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór. O tym, że 26-letni mężczyzna chce popełnić samobójstwo, na strychu budynku, gdzie zamieszkiwał powiadomiła jego partnerka. Jak wynikało z rozmowy z kobietą po nieudanej wcześniejszej próbie odebrania sobie życia młody człowiek uciekł z miejsca zamieszkania w nieznanym kierunku, a zachodziło podejrzenie, że może ponowić próbę odebrania sobie życia. W jednostce ogłoszony został alarm i policjanci rozpoczęli poszukiwania desperata. Patrole sprawdzały teren wokół domostwa, rozpytując mieszkańców.
W pewnej chwili jeden z mężczyzn zauważył biegnącego 26-latka i powiadomił funkcjonariuszy. Będąca w pobliżu policjantka dzielnicowa st. sierż Agnieszka Roman ruszyła w pościg za 26-latkiem, który po chwili wbiegł do jeziora Zamkowego. Do wody za chłopakiem wbiegł jeden z mieszkańców, usiłując wyciągnąć młodego mężczyznę ale bez skutecznie.

Zdarzenie miało miejsce podczas silnych opadów deszczu i burzy. Policjantka długo nie zastanawiając się wbiegła do wody za znanym jej 26-latkiem aby chwycić go za odzież. Jednak mężczyzna wyrwał się i popłynął dalej. Dzielnicowa podjęła rozmowę z mężczyzną, co spowodowało, że rozpoznał on swoją dzielnicową i zbliżył się na niewielką odległość. Bliska odległość umożliwiła złapać mężczyznę za ubranie, a następnie funkcjonariusze wyciągnęli go na brzeg i przekazali służbom medycznym.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart