Oficjalne powołanie M. Kowalskiego na z-cę komendanta KPP w Złotowie

Z dniem 19 kwietnia 2018r. Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu powołał nadkom. Marcina Kowalskiego na stanowisko Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Złotowie.

19 kwietnia br. podczas odprawy służbowej w Żerkowie w obecności kadry kierowniczej wielkopolskiej Policji insp. Piotr Mąka Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu uroczyście powołał nadkom. Marcina Kowalskiego na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Złotowie. Insp. Piotr Mąka wręczając rozkaz o powołaniu na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Złotowie podziękował nadkom. Marcinowi Kowalskiemu za dotychczasową realizację obowiązków służbowych na bardzo wysokim poziomie.
24 kwietnia br. podczas odprawy kadry kierowniczej Komendant Powiatowy Policji w Złotowie mł. insp. Robert Chwedczyk w obecności policjantów i pracowników cywilnych złotowskiej komendy, podziękował nadkom. Marcinowi Kowalskiemu za dotychczasową współpracę, zaangażowanie i profesjonalizm. Pogratulował powołania na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Złotowie i wręczył pamiątkowy grawer. Wszyscy obecni policjanci i pracownicy gratulowali nowo powołanemu Zastępcy Komendanta złotowskiej jednostki, on sam podziękował za zaufanie i dobrą atmosferę w służbie oraz zadeklarował chęć dalszej owocnej współpracy.
25 kwietnia br. podczas sesji Rady Powiatu w obecności radnych, przedstawicieli lokalnych samorządów oraz mediów Starosta Złotowski Pan Ryszard Goławski gratulując objęcia stanowiska Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Złotowie wręczył nadkom. Marcinowi Kowalskiemu uroczysty list gratulacyjny, podziękował za dotychczasową współpracę i życzył dalszych sukcesów zawodowych i prywatnych.
Nadkom. Marcin Kowalski służbę w Policji rozpoczął w 2002 roku na stanowisku kursanta Komendy Powiatowej Policji w Złotowie. W 2003 roku został przeniesiony do dalszego pełnienia służby na stanowisku aplikanta Zespołu do Walki z Przestępczością Samochodową Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pile. W 2005 roku został mianowany na stanowisko detektywa, a następnie w 2008 roku na stanowisko specjalisty Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pile. Od 2011 roku pełnił służbę na stanowiskach kierowniczych Wydziału Kryminalnego, od 2016r. na stanowisku Naczelnika Wydziału Kryminalnego pilskiej jednostki. 01 czerwca 2017r. pełnił obowiązki Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Złotowie.
Nadkomisarz Marcin Kowalski jest absolwentem Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart