Niebezpieczny poniedziałek na chodzieskich drogach

Jesienna aura nie sprzyja dobremu samopoczuciu. Na domiar złego warunki panujące na naszych drogach z dnia na dzień stają się coraz trudniejsze. Poranne mgły, opady deszczu i leżące na jezdni liście powodują, że nawierzchnia drogi staje się bardzo śliska. To w połączeniu z nadmierną prędkością i brakiem koncentracji może stanowić bardzo niebezpieczną mieszankę.

Wczorajszy dzień na drogach powiatu chodzieskiego nie należał do bezpiecznych. Tuż po godzinie 7.00 dyżurny chodzieskiej komendy został poinformowany, że na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Budzyń, w rejonie skrzyżowania z ul. Dworcową doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i ciężarowego. Na szczęście nikt nie został ranny. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia ustalili, że kierujący osobowym Fiatem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu samochodowi ciężarowemu, co było bezpośrednią przyczyną zderzenia obu pojazdów.

Drugie zdarzenie miało miejsce na drodze wojewódzkiej nr 193 w rejonie miejscowości Rataje. Tuż przed godziną 12.00 dyżurny chodzieskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na prostym odcinku drogi doszło do zderzenia czołowego dwóch pojazdów osobowych. W wyniku zdarzenia 3 osoby zostały poszkodowane, w tym jedno dziecko. Policjanci, którzy pracowali na miejscu wypadku ustalili, że jedną z prawdopodobnych przyczyn zdarzenia było nie dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze przez kierującą samochodem marki Daewoo, w wyniku czego straciła ona panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z prawidłowo jadącym pojazdem marki KIA . 3 osoby poszkodowane zostały przetransportowane do szpitala w Chodzieży. Po przeprowadzonych badaniach 2 osoby dorosłe pozostały w szpitalu, a dziecko zostało zwolnione do domu.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart