Najlepsi w Turnieju BRD

Policjanci z Wałcza byli organizatorami powiatowych eliminacji turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który odbył się w Polsko-Niemieckim Centrum Kultury i Sportu w Człopie. Najlepsi wyjechali z hali rowerami i na wyczynowych hulajnogach. Atrakcją turnieju było spotkanie z wielokrotnym zwycięzcą zawodów kolarskich, w mistrzostwach Polski i wicemistrzostwach świata, a obecnie trenerem kadry narodowej.

Turniej, po raz czwarty zorganizowany został u ubiegłorocznych zwycięzców w hali Polsko- Niemieckiego Centrum Kultury i Sportu w Człopie. O zwycięskie miejsca zmagało się w sumie 12 szkół z powiatu wałeckiego. Współorganizatorem była Szkoła Podstawowa w Człopie oraz Stowarzyszenie Rodzin Parafii św. Antoniego w Wałczu.

Celem corocznego przedsięwzięcia jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży ogólnych zasad ruchu drogowego, popularyzacja roweru jako ekologicznego środka transportu oraz wyrabianie u dzieci i młodzieży pożądanych i właściwych zachowań na drodze. Uczestnicy turnieju wzięli udział w trzech  konkurencjach tj. teście teoretycznym, pokonaniu toru przeszkód rowerem oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zwycięzcami w grupie wiekowej 10-12 lat została 4 osobowa drużyna ze Szkoły Podstawowej w Piecniku, a w grupie wiekowej 13 lat i więcej Szkoła Podstawowa w Strącznie – 3 osoba drużyna. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy oraz wyczynowe hulajnogi.

Za najlepiej rozwiązany test teoretyczny można było wygrać rowery. Jednośladami z hali wyjechały dwie najlepsze uczestniczki turnieju ze szkoły w Tucznie i Człopy. Ponadto wśród nagród były modne wśród młodzieży workoplecaki, piłki do gry w nogę. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz nagrodę pocieszenia w postaci bidonu.

Zwycięskie puchary i nagrody wręczał Burmistrz Miasta i Gminy Człopa i I z-ca Komendanta Powiatowego Policji nadkom. Wojciech Wnuk, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie oraz dyrekcja szkoły w Człopie

Atrakcją turnieju było zapoznanie z wielokrotnym zwycięzcą mistrzostw polski i wicemistrzostw świata, a obecnie trenerem kadry narodowej w kolarstwie, który od lat wspomaga turniej oraz zasiada w jury turnieju. Zwycięskie szkoły wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich.

Na podium stanęli zawodnicy:
W grupie I
1. I miejsce Szkoła Podstawowa w Piecniku
2. II miejsce Szkoła Podstawowa w Człopie
W grupie II
1. I miejsce Szkoła Podstawowa w Strącznie
2. II miejsce Szkoła Podstawowa w Tucznie
3. III miejsce Szkołą Podstawowa w Człopie

Jak co roku podziękowania należą się fundatorom nagród tj. Starostwu Powiatowemu, Wójtowi Gminy Wałcz, Burmistrzom z Człopy, Mirosławca i Tuczna, Miejskiej i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wałczu.

asp. Beata Budzyń

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart