Dzień Przedszkolaka z wałecką drogówką

Dzisiaj z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka dzieci z przedszkola „Bajka „ w Wałczu udały się na spacer z policjantami z drogówki. Był to spacer edukacyjny , w którym towarzyszyła policyjna maskotka. Z okazji swojego święta dzieci otrzymały od policjantów pluszowe maskotki.

Przedszkolaki z Wałcza jak wszystkie dzieci obchodzą dzisiaj Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji, mundurowi, którzy są przyjaciółmi dzieci przygotowali upominki, które wręczyli podczas zaplanowanego spaceru. Nie był to zwykły spacer, a edukacyjny.

Dzieci uczyły się właściwych zachowań na drodze oraz poznały zadania policjantów w białych czapkach. Już wiedzą, że ich najważniejszym zadaniem jest troska o bezpieczeństwo na drodze ludzi, a zwłaszcza dzieci. Przedszkolaki pokonywały przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną jak i bez sygnalizacji. Uczyły się hasła przewodniego spotkania „Nawet na zielonym popatrz w obie strony”. O bezpieczeństwo podczas przechodzenia przez ulicę dbali policjanci i uwielbiany przez najmłodszych pluszowy policjant  sierżant Bródka.

Mundurowi zapoznali także kilkulatków ze znakami drogowymi znajdującymi się w obrębie przejść dla pieszych. Na koniec wszystkie dzieci za pomyślnie zdany egzamin z bezpieczeństwa na drodze otrzymali dyplomy, a z okazji dzisiejszego święta upominki w postaci pluszowej maskotki Gustawa Pancernika. Maskota ma przypominać dzieciom o bezpiecznej podróży. Maskotki otrzymały także dzieci, które przyglądały się edukacji przedszkolaków.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart