Aby przejścia były bezpieczne…

Policjanci z wałeckiej drogówki prowadzą na terenie miasta działania pod kątem bezpieczeństwa osób pieszych. Cykliczne akcje mają na celu poprawę bezpieczeństwa i zminimalizowanie zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Działania prowadzony były na ul. Bydgoskiej i Wojska Polskiego w Wałczu, w obrębie przejść dla pieszych, gdzie w ostatnim czasie miały miejsce wypadki drogowe, w tym śmiertelne z udziałem pieszego.

Policjanci szczególną uwagę zwracali na osoby piesze, czy nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych na drodze dwujezdniowej. Cykliczne działania maja za zadanie obniżyć liczbę wypadków (potrąceń) z udziałem pieszych. Wtargniecie na jezdnię to najczęstsza przyczyna wypadków, w których sprawcami a jednocześnie poszkodowanymi są osoby piesze.

Niemalże każdy przypadek był niewłaściwym zachowaniem pieszego. Jednak tego dnia spotkanie z policjantem kończyło się udzieleniem wskazówek na temat zasad w ruchu pieszych, pierwszeństwie względem pojazdów.

-Sierż. Żaneta Stańczak i sierż. Paweł Jazowiecki przypominali jak prawidłowo pokonać przejście dla pieszych na drodze dwujezdniowej. Ważnym elementem bezpieczeństwa są elementy odblaskowe- przypominali policjanci. Dzięki nim, kierowca widzi pieszego czy rowerzystę z odległości nawet 150 metrów. Warto, więc używać odblasków pamiętając, że pieszy, w starciu z pojazdem, zawsze jest na straconej pozycji – mówi asp. Beata Budzyń z KPP w Wałczu.

Dzięki odblaskom jest widoczny, a przez to bezpieczniejszy na drodze. Dlatego też, w trakcie działań policjanci wręczali pieszym samozaciskowe opaski odblaskowe. Najmłodsi otrzymywali od mundurowych odblaskowe zawieszki z policyjnym radiowozem. Kolejne działania już jutro.

 

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart