Różne odmiany profesjonalnego peelingu – co warto o nich wiedzieć?

Zabiegi polegające na złuszczaniu martwych komórek naskórka stanowią odrębną grupę kuracji kosmetycznych, które są przeprowadzane w wielu salonach urody. W tym przypadku nie ma bowiem mowy o jednej metodzie. Wśród dostępnych zabiegów znajdziemy zarówno peelingi mechaniczne oraz fizyczne, jak i chemiczne. Czym charakteryzują się poszczególne metody? Jakie efekty można uzyskać po ich zastosowaniu?

 

Co do zasady głównym celem każdego peelingu jest poprawa kondycji skóry w obszarze zabiegowym, czyli m.in. zredukowanie zanieczyszczeń, zrogowaciałości, rozszerzonych porów czy przebarwień. Takie rezultaty można jednak osiągnąć przy zastosowaniu odmiennych metod złuszczania naskórka. I ma to swoje plusy… Dzięki temu nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć po peeling, który będzie odpowiedni dla danego rodzaju skóry. Co więcej, często nawet konkretny zabieg da się pod wieloma względami dostosować do indywidualnego przypadku. A w szczególności dotyczy to głębokości oraz intensywności złuszczania naskórka.

Chemabrazja, czyli zabiegi z użyciem kwasów

Współcześnie peelingi chemiczne są przeprowadzane przy użyciu różnych substancji organicznych. W zależności od potrzeb skóry czy rodzaju niekorzystnych zmian, jakie mają być zredukowane, kosmetolog może sięgnąć m.in. po kwas migdałowy, pirogronowy, glikolowy czy trójchlorooctowy (TCA). Każda ze wspomnianych substancji wykazuje nieco inne właściwości. Przykładowo: kwas glikolowy sprawdza się m.in. w kuracjach rozjaśniających przebarwienia skóry. Warto także pamiętać, że w przypadku peelingów chemicznych znaczenie ma zarówno rodzaj zastosowanej substancji, jak i jej stężenie oraz czas działania w obszarze zabiegowym. Z tego wynika zresztą możliwość kompleksowego dopasowania takiej kuracji złuszczającej do indywidualnego przypadku.

Oczyszczanie skóry za pomocą ultradźwięków

Popularną odmianą zabiegu złuszczająco-oczyszczającego, przeprowadzaną przy zastosowaniu szpatułki emitującej ultradźwięki, jest peeling kawitacyjny. W tej metodzie kluczowe okazuje się powstanie na skórze małych pęcherzyków gazu, które następnie pękają i rozbijają martwe komórki naskórka. W ten sposób kosmetolog może oczyścić obszar zabiegowy z różnych niedoskonałości, m.in. nadmiaru zaskórników, sebum, bakterii oraz toksyn. Wykonanie peelingu kawitacyjnego sprawia również, że skóra staje się lepiej dotleniona oraz pobudzona do naturalnej regeneracji. Ponadto, omawiana metoda poprawia wchłanialność kosmetyków w obszarze poddawanym kuracji. Nic więc dziwnego, że peeling kawitacyjny jest często przeprowadzany przed bardziej złożonymi terapiami w gabinecie.

Profesjonalny peeling w odmianie mechanicznej

Do grona profesjonalnych peelingów gabinetowych zalicza się również mikrodermabrazję diamentową. Na czym polega ta odmiana zabiegu złuszczającego? W tym przypadku oczyszczenie i wygładzenie skóry odbywa się przy zastosowaniu głowicy z mikrokryształkami diamentu. Natomiast kosmetolog wykorzystuje wspomnianą aparaturę do mechanicznego zredukowania nieestetycznych zmian, m.in. trądziku grudkowego, zaskórników, przebarwień, nierówności oraz drobnych zmarszczek.

Co ciekawe, jedną z zalet mikrodermabrazji diamentowej jest wzmocnienie zdolności obronnych obszaru poddawanego kuracji. Wynika to z faktu, że taka odmiana peelingu mechanicznego wpływa korzystnie nie tylko na naskórek, ale także na skórę właściwą – pobudzając ją do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. W rezultacie, mikrodermabrazja diamentowa sprawdza się nawet jako zabieg o działaniu anti-age. Przeprowadzenie tej kuracji pozwala bowiem na opóźnienie procesów, które są odpowiedzialne za starzenie się skóry.

Informacje o profesjonalnych peelingach gabinetowych pochodzą z materiałów udostępnionych przez salon kosmetyczny Qclinique.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart