Trzecie urodziny Staszica…

Oczywiście mówiąc o trzecich urodzinach to lekka przesada, bo nie trzecie ale 262! Ale w Pile po raz trzeci spotkamy się na happeningu urodzinowym najsłynniejszego Pilanina – w poniedziałek, 6 listopada, o godzinie 16.30 tym razem przy ławeczce Staszica na placu Konstytucji 3 Maja.

Będzie tort – prezent od Hotelu GROMADA pokrojony przez harcerzy i instruktorów hufca ZHP; będzie laurka z możliwością podpisania się na niej – prezent od STUDIA K2; będzie pamiątkowa fotografia zbiorowa – prezent od pana Roberta Judyckiego.
Urodzinowi goście – czyli mieszkańcy Piły, którzy zjawią się na spotkaniu przy ławeczce – proszeni są o przyniesienie ze sobą prezentu dla Staszica: motków, moteczków, kłębków, kłębuszków włóczki w trzech kolorach: białym, czerwonym i zielonym czyli barwach Piły. Zabiorą je panie z Centrum Aktywizacji Osób Starszych i Niepełnosprawnych. By się dowiedzieć co dalej z włóczką się stanie – wystarczy przyjść na spotkanie!
A gdy już zjemy tort, zrobimy sobie zdjęcie, oddamy przyniesioną włóczkę i pogłaszczemy na szczęście Staszica po ręce warto czym prędzej udać się do Sali Miejskiej przy ul. Dąbrowskiego 8, gdzie z okazji 262. urodzin Staszica o godzinie 18.00 odbędzie się koncert „Muzyka dawnej Rzeczypospolitej” w wykonaniu zespołu wokalno-instrumentalnego MUSICA MAXIMA, prezent od Muzeum Stanisława Staszica dla mieszkańców.

Jan BALCERZAK

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart