O ptakach wie chyba wszystko

W piątkowy wieczór kolejny raz mieszkańcy Jeziorek, jak i sympatycy tej wsi , (a wśród nich grupa zaprzyjaźnionych osób z pilskiego koła Polskiego Związku Głuchych) mieli okazję spotkać się z ciekawą osobą i jej pasją. Tym razem nasze Stowarzyszenie Jeziorki Aktywna Wieś i Rada Sołecka zaprosiły na spotkanie pana Piotra Grzesia – człowieka wielu pasji.
W wolnym czasie jeździ na rowerze, uprawia nordic walking, fotografuje, w szczególności przyrodę… Zawodowo od kilku lat prowadzi w regionalnej telewizji autorski program „W szerszym kontekście”, w którym porusza nie tylko tematy istotne dla lokalnej społeczności.
Tym razem spotkanie miało nam przybliżyć wycieczki i „polowania” z aparatem na rzadkie i płochliwe ptaki, które występują na naszym terenie, ale nie tylko.
W trakcie ponad godzinnego spotkania podziwiać można było mnóstwo zdjęć ptaków i pejzaży oraz posłuchać barwnych i humorystycznych opowieści o historii powstawania zdjęć. Sołtys Janusz Michaelis podziękował imieniu przybyłych za prelekcję i z rąk Piotra Grzesia otrzymał pamiątkową fotografię pochodzącą z terenu naszej gminy.
Specjalne podziękowania składamy również tłumaczowi języka migowego pani Katarzynie Jabłońskiej.
Już w maju kolejne spotkanie z nietuzinkowym człowiekiem w Jeziorkach, na które już zapraszamy.

Zdjęcia: Piotr Grześ i Artur Godlewski

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart