Narodowe czytanie „Wesela”

Starosta pilski Eligiusz Komarowski zaprasza do wspólnego czytania „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Czytanie odbędzie się w sobotę, 2 września br. o godz. 17.00, w patio Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” w Pile. Podczas spotkania będzie też prezentacja polskich tańców narodowych oraz tradycyjny, wiejski poczęstunek.

Swój udział w Narodowym Czytaniu zgłosili: politycy, samorządowcy, działacze społeczni, seniorzy, młodzież i wielu innych mieszkańców powiatu pilskiego.

– Takie akcje jak Narodowe Czytanie doskonale nawiązują do naszej tradycji oraz do trudnej historii naszej ojczyzny i narodu. To także wydarzenie, które buduje wspólnotę opartą na patriotycznych wartościach, dlatego serdecznie zapraszam – całymi rodzinami – mieszkańców Piły i powiatu pilskiego – zaprasza starosta pilski Eligiusz Komarowski.
Narodowe Czytanie „Wesela” odbędzie się 2 września o godz. 17.00 w patio Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” w Pie. Poza czytaniem będzie też występ Zespołu Folklorystycznego „Marynia”, który zaprezentuje krakowiaka i inne polskie tańce narodowe. Będzie też tradycyjny, wiejski poczęstunek. Na spotkanie warto zabrać własny egzemplarz „Wesela”, który będzie można ostemplować okolicznościową pieczęcią z Kancelarii Prezydenta RP, ponieważ honorowy patronat nad akcją sprawuje Para Prezydencka.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart