Międzynarodowa poezja na targowisku

W ramach II Międzynarodowej Konferencji Poetyckiej trwającej od 25 do 27 października br. w trzech wielkopolskich miastach Poznaniu, Pile i Kaliszu odbył się szereg spotkań, happeningów poetyckich i tych związanych z kulturą uczestników konferencji.

Wspomniani powyżej uczestnicy, przyjechali z kilkunastu krajów i współuczestniczyli w spotkaniu z cyklu „Książka do zjedzenia” zorganizowanym w filii biblioteki publicznej. Mieli okazję zwiedzić miasto, pilski dworzec, przejść śladami Piethe Kuhr i deklamować swoją poezję w egzotycznym jak dla poetów miejscu – Targowisku Miejskim. Spotkanie to cieszyło się dużym zainteresowaniem i wywołało na niejednej twarzy uśmiech i pozytywną zadumę.

Po spotkaniu Poezja na Targowisku, które zainaugurował wraz z prezydentem Piły Piotrem Głowskim – prezes Związku Literatów Polskich Marek Wawrzkiewicz, poeci dzielili się słowem z uczniami pilskich szkół.

Goście byli zachwyceni podaniem poezji na targowisku pilskim, poezją w koszykach, na straganach i smacznym poczęstunkiem.

Za koordynację pilskiej części konferencji, należą się podziękowania Marii Kopeć, konsultantce PSNJN (oddział w Poznaniu)

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart