Neffos C9A

Na rynku ukazał się nowy smartfon w cenie do 500 zł. To Neffos C9A.

Podstawowe zalety tego modelu to: skaner odcisku palca, odblokowywanie twarzą i obsługa gestów.

Po rozpakowaniu pudełka w środku mamy smartfon, kabel zasilający oraz z wtyczką oraz miękki case, folię zabezpieczającą, słuchawki i ładowarkę 1 A. Sam Neffos C9A z wyglądu prezentuje się całkiem nieźle. Telefon ma ekran o proporcjach 18:9. Ramki wokół ekranu są stosunkowo wąskie, jednak nie aż tak, jak prezentuje to producent urządzenia na pudełku smartfona.

Neffos C9A to propozycja dla osób poszukujących taniego, a zarazem nowoczesnego smartfona. Testowane przez nas urządzenie ma pożądane proporcje ekranu, funkcję odblokowania za pomocą skanu twarzy, czy też aparat z trybem nocnym. Do tego wspomnieć trzeba jeszcze o diodzie LED na froncie i kamerce Selfie z HDR. Z dodatkowych gadżetów należy wymienić jeszcze czytnik linii papilarnych, który w tym modelu został umieszczony na tylnej ścianie. Jego umiejscowienie jest prawidłowe, choć w czasie testów musieliśmy kilka razy powtarzać skanowanie. Palec musi być umieszczony idealnie w centrum skanera.

W Neffosie C9A zamontowany został akumulator o pojemności 3020 mAh, który jest w zupełności wystarczający na potrzeby tego urządzenia i zapewnia niezły czas pracy na jednym cyklu ładowania. Przy normalnej pracy starcza na 1,5-2 dni bez ładowania. Przy większym obciążeniu oglądaniem video, częstym przeglądaniem stron internetowych oraz grach, czas pracy akumulatora spada do kilku godzin.

Telefon wyposażono w aparat 13MP z otworem względnym obiektywu F/2.2 i szybkim autofocusem. Do tego dochodzi jeszcze pojedyncza dioda doświetlająca LED. Użytkownicy otrzymują także tryb: panoramy, tryb jedzenia, zdjęcia monochromatyczne, upiększanie twarzy, a także tryb manualny. Jak na ten przedział cenowy tego urządzenia, to dosyć dużo. Przedni aparat ma 5 MP z funkcją upiększania zdjęć. Jest to cenne ze względu na zdjęcia Selfie.

Neffos C9A wyposażono w czterordzeniowy czipset MediaTekMT6739 i grafikę PowerVR GE8100. Przy testowaniu gier lub korzystania z zasobożernych aplikacji typu Snapchat nie zauważyliśmy większych problemów. Telefon nie zacinał się.

Rozmieszczenie przycisków i portów w Neffos C9A jest zbliżone jak w innych modelach tego producenta. Na dole umieszczono port mikroUSB 2.0, a także mikrofon. Na złączu górnym znajduje się złącze mini jack 3,5 mm. Z lewej strony aparatu producent umieścił slot na 2 karty nanoSIM oraz pamięć mikroSD. Po prawej stronie smartfona znajduje się włącznik oraz przycisk regulacji głośności.

 

Warto dodać, że telefon obsługuje sieć LTE kategorii 4, oraz Wi-Fi 802.11 b/g/n, a także Bluetooth 4.1.
TP-LINK Neffos C9A pracuje pod kontrolą NFUI 8.0, który bazuje na systemie Android 8.1 Oreo

Do zalet Neffosa można zaliczyć:
ekran o proporcjach 18:9
dioda LED na froncie
niezły aparat w swojej klasie
tradycyjny dualSIM
folia ochronna i etui w zestawie
funkcja repeatera sieciowego
rozbudowane opcje administracyjne sieci Wi-Fi
rozsądna cena

Minusami są:
przeciętna wydajność
długi czas ładowania na załączonej ładowarce
słaba jakość zdjęć w słabym oświetleniu
przeciętna jakość dźwięku z głośnika

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart