Wrócili znad morza

W dniach 10.05 – 12.05.2018r. uczniowie klasy 3e oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku wybrali się, wraz z wychowawcą p. Michałem Kozimorem i opiekunem p. Stanisławem Święchem, na wycieczkę klasową w okolice Darłowa (woj. zachodniopomorskie).

Bogaty program pozwolił gimnazjalistom na zaczerpnięcie wiedzy historycznej. Ale nie tylko, bowiem czasu wystarczyło też na rekreację i wypoczynek. W pierwszym dniu po przyjeździe uczniowie zwiedzili Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie z przybocznymi terenami: alejkami, rynkiem, Kościołem Mariackim i Kościołem Św. Gertrudy. Następnie udali się do Darłówka Wschodniego, gdzie z latarni morskiej podziwiali przepiękną panoramę miasta portowego. Późnym popołudniem przybyli na miejsce zakwaterowania- do Ośrodka „Sonar” w Bobolinie. Po posiłku wspólnie z opiekunami udali się na miejscową plażę. Korzystając z trampoliny, stołu do tenisa stołowego, rakietek badmintonowych oraz piłek, na sportowo zakończyli dzień.

W drugim dniu, po obfitym domowym śniadaniu, młodzież wraz z wychowawcami spędziła czas na wodzie i w wodzie. Swoją wycieczkę rozpoczęła rejsem galeonem „Król Eryk I” po Morzu Bałtyckim. Po powrocie cała grupa udała się na pływalnię. Osoby, które nie skorzystały z atrakcji pływalni „Jan” w Darłówku Wschodnim, sprawdziły swoje umiejętności podczas rywalizacji na kręgielni. Powrót do bazy noclegowej nastąpił późnym popołudniem. Po pożywnym posiłku uczniowie mieli czas wolny. W godzinach wieczornych wychowawcy zorganizowali uczniom, na terenie obiektu, ognisko. Gimnazjaliści do późnych godzin bawili się na powietrzu przy dźwiękach ulubionej muzyki.

Trzeci dzień uczniowie rozpoczęli oczywiście od pożywnego i smacznego śniadania. Później przystąpili do sprzątania i porządkowania domków, w których spędzili czas do oraz pakowania swoich rzeczy. Przejazd z Bobolina do Koszalina w godzinach wczesnopołudniowych pozwolił na skorzystanie z oferty Multikina w koszalińskim „Atrium”. Młodzież obejrzała film „Avengers: Infinity War”. Film wywarł na oglądających duże wrażenie, nie tylko ze względu na wykorzystane w nim efekty wizualne i dźwiękowe,ale również ze względu na fabułę. Ostatnie trzy godziny podróży minęły bardzo szybko. Wszyscy podróżni bezpiecznie i szczęśliwie dotarli do swoich domów.

Wycieczka klasowa była bardzo udana nie tylko ze względu na program i pogodę, która dopisała, ale również dzięki bardzo wysokiej jakości usług świadczonych przez właścicieli Ośrodka „Sonar”, za co gorąco dziękujemy.

Michał Kozimor

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart