Connect with us

Edukacja

Uczniowie pilskiego ZSE w Warszawie

Published

on

W dniu zaprzysiężenia premiera Mateusza Morawieckiego, na zaproszenie posła Marcina Porzucka Warszawę odwiedzili uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w stolicy Polski.

Pomysł zrodził się kilka tygodni temu, podczas zbiórki pieniędzy na budowę hospicjum w Pile. Poseł Marcin Porzucek kwestował wtedy w drużynie z młodzieżą z ZSE. W porozumieniu z Kancelarią Sejmu, w krótkim czasie udało się zorganizować wyjazd. Komfortowy autokar wyruszył z Piły o godz. 4:00. O 10:00 młodzi mieszkańcy powiatu pilskiego dotarli na Stare Miasto, gdzie podziwiali uroki zabytkowej zabudowy. Część grupy wykorzystała ten czas na warsztaty poświęcone modnemu ostatnio gatunkowi muzyki K-pop. Następnie wszyscy udali się na ulicę Wiejską. Gmach Sejmu zrobił duże wrażenie. Pilska grupa jako ostatnia mogła wejść na tzw. galerię. W związku z expose nowego premiera, ich miejsca zajęli po chwili ambasadorowie i inni dostojni goście tego ważnego wydarzenia. Wizyta w parlamencie zakończyła się w wspólnym obiadem w sejmowej restauracji.

Na tym jednak nie koniec atrakcji tego wyjazdu. Ostatnim akcentem była wizyta na Stadionie Narodowym. Obiekt który każdy z nas widział w telewizji m.in. jako arenę zmagań piłkarskiej reprezentacji Polski, uczniowie pilskiej szkoły poznali od podszewki. Wejście do szatni w której szykują się do meczu Robert Lewandowski i inne gwiazdy polskiej drużyny, której sprzęt sportowy wciąż wisi na szafkach to wielkie przeżycie. Jeszcze wizyta na koronie stadionu i imponujący widok na trybuny. To robi wrażenie.

Wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Czas na powrót do Wielkopolski. Rano trzeba wstać do szkoły, ale wspomnienia zostaną na długo.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Edukacja

Mateusz z pilskiej „Nafty” zdobył na olimpiadzie z fizyki indeks AGH

Published

on

By

Mateusz Ruszkowski laureatem XVII Ogólnopolskiej Olimpiady O Diamentowy Indeks AGH z fizyki.

23 marca 2024r. w Akademii Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej, odbył się III etap Ogólnopolskiej Olimpiady O Diamentowy Indeks AGH z fizyki.

Mateusz  Ruszkowski, uczeń czwartej klasy matematyczno-fizycznej II LO, uzyskał tytuł Laureata III stopnia oraz “indeks” na wybrany przez siebie kierunek studiów w AGH.
Gratulujemy wspaniałego sukcesu. Nauczycielem fizyki, który przygotowywał ucznia do olimpiady jest Małgorzata Piekarska. Brawo!

Advertisement

Continue Reading

Edukacja

Pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Powiatu w Pile

Published

on

By

15 kwietnia odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Powiatu w Pile I kadencji. Posiedzenie otworzył Kazimierz  Wasiak, przewodniczący Rady Powiatu w Pile.
Rada liczy 11 radnych, a wybory odbyły się na początku tego roku w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Pilski. Kadencja Rady trwa 2 lata. Celem powołania Młodzieżowej Rady Powiatu w Pile jest przede wszystkim popularyzowanie idei samorządności wśród młodych ludzi, aby angażowali się oni w sprawy zwłaszcza dla nich istotne.

Podczas pierwszych obrad nowi radni złożyli ślubowanie i wybrali Prezydium Rady:
Maja Świderska –  przewodnicząca,
Andrzej Rewoliński – wiceprzewodniczący,
Jan Bartoszek – sekretarz.

W obradach uczestniczyli także Eligiusz Komarowski, starosta pilski oraz Arkadiusz Kubich, wicestarosta.
Po obradach starosta zaprosił młodych radnych do gabinetu i życzył im powodzenia i entuzjazmu w działaniu dla dobra młodego pokolenia.

Advertisement

Skład Młodzieżowej Rady Powiatu w Pile I kadencji:
Jan Bartoszek
Bartosz Hermann
Agata Klawiter
Bartosz Makar
Dominik Musiej
Patryk Och
Karol Pawłowski
Andrzej  Rewoliński
Krystian Sarnowski
Maja Świderska
Maria Anna Wójcik.

Do zadań młodzieżowej rady powiatu należy w szczególności:
1) opiniowanie projektów uchwał dotyczących młodzieży;
2) udział w opracowaniu działań strategicznych powiatu na rzecz młodzieży;
3) monitorowanie realizacji dokumentów strategicznych powiatu na rzecz młodzieży;
4) podejmowanie działań na rzecz młodzieży, w szczególności w zakresie edukacji obywatelskiej, na zasadach określonych przez radę powiatu.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement