Uczniowie pilskiego ZSE w Warszawie

W dniu zaprzysiężenia premiera Mateusza Morawieckiego, na zaproszenie posła Marcina Porzucka Warszawę odwiedzili uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w stolicy Polski.

Pomysł zrodził się kilka tygodni temu, podczas zbiórki pieniędzy na budowę hospicjum w Pile. Poseł Marcin Porzucek kwestował wtedy w drużynie z młodzieżą z ZSE. W porozumieniu z Kancelarią Sejmu, w krótkim czasie udało się zorganizować wyjazd. Komfortowy autokar wyruszył z Piły o godz. 4:00. O 10:00 młodzi mieszkańcy powiatu pilskiego dotarli na Stare Miasto, gdzie podziwiali uroki zabytkowej zabudowy. Część grupy wykorzystała ten czas na warsztaty poświęcone modnemu ostatnio gatunkowi muzyki K-pop. Następnie wszyscy udali się na ulicę Wiejską. Gmach Sejmu zrobił duże wrażenie. Pilska grupa jako ostatnia mogła wejść na tzw. galerię. W związku z expose nowego premiera, ich miejsca zajęli po chwili ambasadorowie i inni dostojni goście tego ważnego wydarzenia. Wizyta w parlamencie zakończyła się w wspólnym obiadem w sejmowej restauracji.

Na tym jednak nie koniec atrakcji tego wyjazdu. Ostatnim akcentem była wizyta na Stadionie Narodowym. Obiekt który każdy z nas widział w telewizji m.in. jako arenę zmagań piłkarskiej reprezentacji Polski, uczniowie pilskiej szkoły poznali od podszewki. Wejście do szatni w której szykują się do meczu Robert Lewandowski i inne gwiazdy polskiej drużyny, której sprzęt sportowy wciąż wisi na szafkach to wielkie przeżycie. Jeszcze wizyta na koronie stadionu i imponujący widok na trybuny. To robi wrażenie.

Wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Czas na powrót do Wielkopolski. Rano trzeba wstać do szkoły, ale wspomnienia zostaną na długo.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart