To była Gimstówka!

Uczniowie klas trzecich oddziałów gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku bawili się na tzw. GIMSTÓWCE. Impreza odbyła się na szkolnej sali widowiskowej i, jak zgodnie twierdzą uczestniczący w niej uczniowie, była niezwykle udana.

Przyszli absolwenci naszej szkoły rozpoczęli uroczystość tradycyjnym polonezem, do którego przygotowywała ich pani Paulina Chwaliszewska. Piękny taniec wprowadził wszystkich w niezwykle uroczysty nastrój. Dla wielu trzecioklasistów był to pierwszy w życiu prawdziwy bal, dlatego przygotowywali się do niego z niezwykłą starannością. Dziewczęta zadbały o zachwycające wieczorowe kreacje i piękne fryzury, chłopcy zaprezentowali się w eleganckich garniturach. Zgadnie z pięknym zwyczajem tancerze po zakończonym polonezie wręczyli swoim partnerkom róże. Młodzież przygotowała również drugi taniec tzw. belgijkę. Po popisach tanecznych wszyscy uczniowie otrzymali z rąk pani dyrektor i pani Edyty Lipkowskiej przypinkę z pamiątkowym napisem GIMSTÓWKA 2019.

W dalszej części balu uczniowie zaprosili swoje wychowawczynie do wspólnych klasowych zdjęć, a następnie jeszcze raz zaprezentowali się w przygotowanych tańcach. Tym razem poloneza zatańczono w przyspieszonym tempie, które podkręcał wyśmienity DJ Rader. Przeboje zachęcały do wspólnej zabawy, w której brali udział również wychowawcy, nauczyciele i rodzice. Przez cały bal parkiet nie pustoszał ani na chwilę. Atrakcją imprezy były też wyśmienity tort i pyszna pizza.
Była to wyjątkowa GIMSTÓWKA, gdyż bawił się na niej ostatni rocznik gimnazjalistów. Odświętne stroje, podniosłe wykonanie poloneza i fenomenalna zabawa z przyjaciółmi sprawiły, że BAL GIMNAZJALNY 2019 zapadnie na długo w pamięci osób, które w nim uczestniczyły.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart