Profilaktyka – zapobieganie, nie leczenie!

W październiku klasa gimnazjalna 3e ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pile z wychowawcą panią Ewą Semanicką i panią Anną Preihs wyjechała do Regionalnego Centrum Profilaktyki Uzależnień w Rogoźnie, gdzie przez 5 dni brała udział w bardzo ciekawych warsztatach.
Zajęcia te, choć różnorodne, bo znalazł się tam czas na decoupage, warsztaty kulinarne, podchody, omówienie problemu agresji, czy dyskoteka, miały jeden cel – pokazać nam, młodzieży, że można spędzać czas bez korzystania z używek. Różnorodność warsztatów zaspokoiła dosłownie każdego. Wszyscy znaleźli coś dla siebie, miłośnicy sportu relaksowali się na siłowni lub ściance wspinaczkowej, klasowi miłośnicy muzyki bawili się przy ognisku, śpiewając różnorodne utwory, zaś gaduły największą radość miały podczas spotkań w niewielkiej grupie, kiedy to mogliśmy się lepiej poznać. Wieczorami rywalizowaliśmy z młodzieżą z Czerwonaka w grach typu: Koło Fortuny i Milionerzy.
Skorzystaliśmy również z możliwości odwiedzenia Muzeum Regionalnego w Rogoźnie, gdzie mogliśmy obejrzeć faunę i florę regionu, poznać historię miasta, przyjrzeć się dawnym przedmiotom używanym w gospodarstwach domowych i usłyszeć o bohaterach powstania wielkopolskiego.

Julia Hedeszyńska

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart