Pilskie Targi Edukacyjne. Gimnazjalisto przyjdź koniecznie!

To będzie ważne wydarzenie dla każdego gimnazjalisty. Już w najbliższą sobotę, 17 marca w sali sportowej Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile, przy ul. Sikorskiego 73, odbędą się Pilskie Targi Edukacyjne Szkól Ponadgimnazjalnych. Początek o godzinie 10.00.

Swoją ofertę przedstawią szkoły z Piły, Wyrzyska, Łobżenicy i innych gmin powiatu pilskiego, w sumie 13 placówek prowadzonych przez Powiat Pilski. To będzie doskonała okazja, by dowiedzieć się, jakie kierunki kształcenia proponują, jaką mają bazę dydaktyczną i jakie wprowadziły nowości. Każda ze szkól zaprezentuje się na swoim stoisku, na których będą również materiały informacyjne. Gimnazjaliści będą mogli także poznać starszych kolegów i porozmawiać z nauczycielami. Powiat Pilski również przygotował Informator Edukacyjny dla Gimnazjalistów 2017/2018, który jest mini przewodnikiem po szkołach ponadgimnazjalnych.
– Zdaję sobie sprawę, że podejmowanie decyzji o wyborze dalszej drogi edukacji w wieku 15 i 16 lat jest trudne i wiąże się z wieloma wątpliwościami i obawami. Dlatego organizujemy targi edukacyjne, wydajemy informator, by młodym ludziom w tym pomóc. Zachęcam gimnazjalistów, by przyszli jak najliczniej, a także ich rodziców, którzy na pewno w takich chwilach stanowią wsparcie dla nich. Wierzę, że młodzi uczniowie znajdą odpowiednią dla siebie szkołę i kierunek kształcenia zgodny z ich zainteresowaniami i oczekiwaniami. Naprawdę jest w czym wybierać – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
Podczas targów nie zabraknie też licznych atrakcji. Stoiska szkół będą znajdować się na dwóch salach, w mniejszej będą uczniowie szkól branżowych, którzy na tę okoliczność założą stroje, w których odbywają praktyki zawodowe. Będą też przedstawiciele służb mundurowych, wspierające szkoły prowadzące klasy o profilu policyjnym, strażackim i wojskowym, oni też przygotowali ciekawe pokazy. Nie zabraknie również niespodzianek. Zapraszamy.
Organizatorem Targów jest Starosta Pilski i Zespól Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Pile.
Placówki oświatowe prowadzone przez Powiat Pilski, które wystawią się na Pilskich Targach Edukacyjnych:
– I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile
– Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile
– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Hipolita Cegielskiego w Pile
– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile
– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Pile
– Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile
– Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile
– Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile
– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Łobżenicy
– Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku
– Powiatowe Centrum Edukacji w Pile
– Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Pile
– Młodzieżowy Dom Kultury „Iskra” w Pile
Będą też jeszcze inne placówki szkolne z powiatu pilskiego.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart