Patriotyczna lekcja

Trzecioklasiści oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku mogli zobaczyć  montaż filmowy z historii najnowszej Polski, przygotowany przez nauczyciela matematyki pana Michała Kozimora – propagatora wielkich wydarzeń historycznych. Spotkanie odbyło się w sali widowiskowej.

Pokaz filmowy został poprzedzony wstępem, który wygłosił do gimnazjalistów p. Michał Kozimor. Uczniowie zostali poinformowani o strukturze prezentowanego filmu w odniesieniu do wydarzeń w Warszawie od 1939 do 1945 roku.
Na wstępie uczniowie mogli wysłuchać przesłania stuletniego powstańca, gen. Zbigniewa Ścibora – Rylskiego, który kierował swoje słowa w szczególności do młodzieży. Film prezentował naszą stolicę w czasie okupacji hitlerowskiej. Ukazano stolicę w pierwszych dniach wojny, a następnie zaprezentowano zdjęcia pokazujące smutne wydarzenia następstw powstania warszawskiego. Prezentacja wywołała spore zainteresowanie młodzieży ze względu na formę i przekaz treści historycznych, tym bardziej, iż dobrze dobrano podkład dźwiękowy, który podziałał na wyobraźnię nastolatków.
Najważniejsze jest to, aby pamiętać o naszych przodkach, którzy przelali krew za wolną i demokratyczną Ojczyznę oraz o tym, że wolność nie jest nam dana raz na zawsze. Pamiętajmy o tych wzniosłych wydarzeniach i oddawajmy hołd naszym bohaterom.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart