Obradowała Młodzieżowa Rada Miasta w Wyrzysku

8 października br. w budynku Straży Miejskiej w Wyrzysku odbyła się V sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku. Obrady otworzyła i prowadziła Wiktoria Mróz – przewodnicząca MRM w Wyrzysku. W sesji uczestniczyło 14 radnych.

Na początku obrad przewodnicząca MRM oraz przedstawiciele poszczególnych Komisji przedstawili sprawozdania z okresu międzysesyjnego. Następnie druhna Agnieszka Spirydow z 6. Drużyny Harcerskiej „Sokoły” im. Franciszka Muracha, działającej przy Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku, przybliżyła zebranym ducha harcerstwa oraz pochwaliła się osiągnięciami drużyny. Potem radni przyjęli uchwałę uczczenia „Dnia Wolontariusza”. W dalszej części Vanessa Łosoś, która jest koordynatorem rady do spraw kontaktów z innymi radami, przedstawiła w bardzo ciekawy i wyczerpujący sposób analizę raportu Rady Dzieci i Młodzieży działającej przy Ministerstwie Edukacji Narodowej. Warto dodać, iż w Polsce działa w tej chwili 408 młodych rad, w tym nasza wyrzyska- jedyna aktywnie działająca w powiecie pilskim.

Później radni uchwalili uchwałę włączenia się w obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zaproponowali, aby na terenie szkół z gminy Wyrzysk podczas akademii niepodległościowych miał miejsce „Kwadrans Śpiewu Narodowych Pieśni Historycznych”. W tym roku 5 grudnia wyrzyska MRM będzie świętowała swoje 5. urodziny. W związku z tym przedstawiono wstępny program obchodów uroczystości i poinformowano, iż zostaną przyznane statuetki „Przyjaciela MRM w Wyrzysku” oraz okolicznościowe dyplomy.

W końcowej części obrad odbyła się debata z udziałem burmistrz Wyrzyska p. Bogusławy Jagodzińskiej na temat planów na przyszłość związanych z młodzieżą. Poruszono również kilka ciekawych wątków związanych z dawną osiecką „Pokusą”, kinem letnim i terenami rekreacyjno – sportowymi. Włodarz gminy wraz z radnymi Rady Miejskiej wręczyła młodzieży piękne koszulki w kolorze bordowym z napisem „Młodzieżowa Rada Miejska Wyrzysk”. Tym samym radni będą jeszcze bardziej rozpoznawalni w miejscach swojego działania. Wykonano także pamiątkowe zdjęcia.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart