Noc w LO w Trzciance

9 marca 2018 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. St. Staszica w Trzciance odbyła się długo wyczekiwana „LOc”, czyli Noc w Liceum. Było to pierwsze tego typu przedsięwzięcie, ale pomimo tego organizatorzy mogli pochwalić się wysoką frekwencją uczestników. W imprezie wzięło udział ponad 60 uczniów.

Rozpoczęto o godzinie 20:30 od uroczystego przywitania uczestników i gości przez panią Dyrektor Renatę Grzyśnik oraz wybrania pierwszych grup biorących udział w szkolnej grze terenowej organizowanej przez Julię Charmacińską, Wiktorię Zborkowską i Patryka Marka. Zabawa zaczęła się od razu po zakończeniu przemowy. Kolejne grupy otrzymywały zadanie uratowania zaginionej dziewczyny. Droga do celu była jednak pełna zagadek i prowadziła przez wiele różnych pomieszczeń. Ostatecznie wszystkim udało się ukończyć przygotowaną grę.

Dla uczniów była przygotowana masa atrakcji, z czego największe powodzenie miał Escape Room przygotowany przez Zuzannę Plechowską i Piotra Wereszczyńskiego, z którego uczestnicy musieli wydostać się w ciągu 30 minut jedynie przy pomocy znalezionych wskazówek i ukrytych w walizkach przedmiotów. Kolejną, cieszącą się zainteresowaniem atrakcją była zumba prowadzona przez Zuzannę Frankowską i Dominikę Zalewską. Niezapomnianych wrażeń dostarczył nam także pojedynek taneczny oraz karaoke.

W pokoju z grami planszowymi i karcianymi pan Janusz Białynicki-Birulo, pan Zbigniew Maćkowiak oraz przewodniczący Rady Rodziców – pan Remigiusz Wojtera oferowali naukę gry w brydża oraz w tysiąca. W późniejszych godzinach uczeń Sławomir Aftarczuk przeprowadził naukę oraz turniej gry karcianej Star Realms, w którym do wygrania było kilka gier planszowych.

Bezkonkurencyjny klimat był w pokoju, w którym odbyła się gra towarzyska „Mafia”. Uczniowie musieli wysilić umysły, by odgadnąć który z uczestników był sprawcą nocnych zabójstw. Niezwykle wymagającym okazał się być też turniej kinect, w którym zarówno uczniowie, jak i nauczyciele zmagali się w konkurencjach takich jak kręgle, pięciobój czy boks.

Miejscem odpoczynku okazała się być sala gitar, z której dobiegały dźwięki instrumentów i głosy uczniów.

Przez cały okres trwania imprezy, uczestnicy mieli możliwość przyozdobienia ciała wymyślonymi przez siebie rysunkami oraz posilenia się w stołówce.

Po godzinie 1:00 odbyły się „niespodziewanki belferskie”, które okazały się być quizem przygotowanym przez panią Dyrektor oraz nauczycieli naszego Liceum. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się „niespodziewanka” z języka angielskiego przygotowana przez panią Magdalenę Dziedzic oraz gra integracyjna przygotowana przez panią Dyrektor i panią Ewę Lachowicz. Około godziny 3:00 przyszedł czas na przydzielenie uczniów do sal, jednak nie dla wszystkich oznaczało to koniec zabawy. Najwytrwalsi podjęli się grania w gry planszowe. Pomimo spartańskich warunków, wraz z pobudką o godzinie 6:30 wszyscy z uśmiechem na twarzy zaczęli porządkować klasy.

Całość zakończyła się około godziny 8:00.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart