Między nami kobietkami

9 kwietnia dziewczęta z klas VI oraz II oddziałów gimnazjalnych wzięły udział w programie profilaktycznym „Między nami kobietkami”. Zajęcia prowadziła zaprzyjaźniona ze Szkołą Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku  Pani Katarzyna Kuźniacka.

Podczas prelekcji wyjaśniła dziewczętom, jak lepiej zrozumieć fizyczne i emocjonalne zmiany zachodzące w okresie dojrzewania, zapoznała je z prawidłową terminologią dotycząca części ciała, dorastania i rozwoju. Ponadto uświadomiła im, jak wraz z dojrzewaniem wzrasta odpowiedzialność za dbałość o swoje ciało oraz jak ważne jest od samego początku wyrobienie właściwych nawyków higienicznych związanych z cyklem menstruacyjnym kobiet. Dziewczęta z zainteresowaniem słuchały przygotowanej specjalnie dla nich pogadanki. oraz obejrzały prezentację multimedialną.
Na zakończenie spotkania wszystkie dziewczęta otrzymały pakiet zawierający zestaw materiałów edukacyjnych. Znalazły się w nim informacje o zmianach zachodzących w okresie dojrzewania oraz próbki produktów higienicznych.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart