Kręci mnie bezpieczeństwo- warsztaty dla gimnazjalistów

W ramach kampanii społecznej „Kreci mnie bezpieczeństwo” policjanci z wałeckiej jednostki zorganizowali warsztaty dla gimnazjalistów pod nazwą „Dwa ćpania- lekcja głupoty”. Celem prowadzonych dla gimnazjalistów zajęć jest zachęcenie uczniów do mówienia „NIE” dealerom i kolegom promującym narkotyki i inne używki. W przedsięwzięciu uczestniczył terapeuta od uzależnień.

Dwa dni trwały warsztaty dla gimnazjalistów z Wałcza, Mirosławca i Piecniku. Działania, które mają na celu bezpieczeństwo dzieci i młodzieży zrealizowane były w ramach realizacji kampanii społecznej MSW i A pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Do współudziału policjanci z Wałcza zaprosili współpracującego z policjantami terapeutę od uzależnień z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Arka-Noego w Głomsku powiat złotowski.

Do wydarzenia włączyły się komisje alkoholowe z Wałcza i Mirosławca. Młodzi ludzie, podczas ponad dwu godzinnych warsztatów zatytułowanych „Dwa ćpania- lekcja głupoty”dowiedzieli się, że uzależnienia, a w szczególności narkotyki okradają młode osoby z ich cennego czasu, sił życiowych i zdrowia. Przerywają tak ważny proces w życiu człowieka jakim jest uczenie się. Przynoszą nieodwracalne konsekwencje na całe życie. Mundurowi uświadomili uczniów o konsekwencjach prawnych związanych z przestępczością narkotykową. Terapeuta zaś mówił o tym, że młody człowiek winien wybrać wolność, by umieć powiedzieć „NIE” świadomie i w odpowiednim momencie. Celem prowadzonych dla gimnazjalistów zajęć jest zachęcenie uczniów do mówienia „NIE” dealerom i kolegom promującym narkotyki, czy alkohol, poznanie brutalnej prawdy o uzależnieniu, a także zastanowienie się nad samym sobą i swoją przyszłością w kontekście uzależnień. Po zajęciach przeprowadzona była dobrowolna, anonimowa mini-ankieta dla chętnych osób. Podczas spotkania były momenty śmiechu, humoru ale i łzy.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart