Europejski Tydzień Sportu w Gastronomiku

Europejski Tydzień Sportu (ETS) to inicjatywa, która promuje sport i aktywność fizyczną na Starym Kontynencie. Trzecia edycja Tygodnia, której przyświeca hasło „Czas na aktywność, czas na #beactive”, rozpoczęła się w sobotę i potrwa do 30 września. Miło nam poinformować, że w ETS – przedsięwzięciu promowanym przez Komisję Europejską – włączył się Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile, prężnie działająca placówka oświatowa, prowadzona przez Powiat Pilski.

W bogatym programie zawarto między innymi zakończone już: III Rajd Graniczny w Jeziorkach i otwarty trening piłkarski pod okiem Macieja Szymańskiego – piłkarza i nauczyciela w jednym. Czekają nas jeszcze między innymi rajd rowerowy na Płotki i z powrotem oraz konkurs fotograficzny „Nasza aktywność fizyczna latem”.

– Gratuluję pomysłu nauczycielom i uczniom ZSG w Pile, którzy swoją postawą udowadniają, że szkoła to nie tylko lekcje w ławkach i regułki do zapamiętania, ale również wspaniała przygoda, którą samemu można kreować – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Na szczególną uwagę zasługują zorganizowany na środę, 27 września, „Aerobik dla każdego” oraz planowana na piątek (29 września) „Jesienna zabawa marszowa”, której finał odbędzie się nad Jeziorem Piaszczystym. – Piątkowy marsz zakończy zabawa z pierwszoklasistami w rolach głównych. Szykuje się moc atrakcji! – informuje Joanna Harenda, nauczyciel wychowania fizycznego w pilskim „Gastronomiku”. Warto podkreślić, że w przemarszu, który będzie kulminacją tygodniowych przygód ze sportem w roli głównej, weźmie około 300 osób!

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart