Odkurzacz automatyczny — czy sprawdzi się w każdym domu?

ART. SPONSOROWANY

Odkurzacze automatyczne z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Jeszcze kilka lat temu stanowiły raczej ciekawostkę, dziś dostępne są w znacznie korzystniejszej cenie, a widok jeżdżącego po domu okrągłego urządzenia nikogo już nie dziwi. Jeśli Ty również zastanawiasz się nad takim zakupem, dowiedz się więcej na temat jego charakterystycznych właściwości. Czy odkurzacz automatyczny sprawdzi się w Twoim domu?

 

 

Jak działa odkurzacz automatyczny?

Odkurzacz automatyczny z wyglądu przypomina niewielkiego okrągłego robota, który sprząta podłogę, poruszając się samodzielnie po mieszkaniu. Jest to możliwe dzięki wbudowanemu akumulatorowi, pozwalającemu na bezprzewodowe działanie, a także takim elementom jak napęd elektryczny, silnik, procesor, system nawigacji oraz czujki. Za samo sprzątanie powierzchni odpowiada system szczotek, którego budowa uzależniona jest od konkretnego modelu. W urządzeniu znajduje się pojemnik na odpady — jest niewielki, dlatego trzeba go często opróżniać.

Dostępny na rynku sprzęt tego typu jest niezwykle zróżnicowany (wielofunkcyjne odkurzacze automatyczne znajdziesz tutaj). Możesz wybrać proste urządzanie z podstawowymi funkcjami, ale też bardzo rozbudowane modele, które umożliwiają ustawienie wielu trybów sprzątania, programowanie czasowe, różnego rodzaju zabezpieczenia czy nawet mopowanie.

Odkurzacz automatyczny — dlaczego warto go kupić?

Odkurzacz automatyczny to przede wszystkim ogromna oszczędność czasu oraz wygoda. W czasie, kiedy mieszkanie jest odkurzane, Ty możesz się zająć czymś zupełnie innym.

Dużą zaletą jest możliwość dokładnego wyczyszczenia przestrzeni pod meblami. Większość tego typu urządzeń jest dość płaska i może wjechać np. pod kanapę. Nie ukrywajmy — wiele osób, sprzątając zwykłym odkurzaczem, pomija takie miejsca. Tymczasem to właśnie tam gromadzi się najwięcej kurzu!

Odkurzacz automatyczny jest też nieoceniony, gdy chcesz na szybko sprzątnąć jedynie konkretne miejsce w pomieszczeniu np. okruszki po śniadaniu jedzonym przez dzieci. Zamiast wyjmować zwykły odkurzacz, wystarczy skierować urządzenie automatyczne w konkretne miejsce i cieszyć się czystą przestrzenią.

Czy odkurzacz automatyczny skutecznie odkurzy dywan?

Wiele osób zastanawia się, jak odkurzacz automatyczny radzi sobie z czyszczeniem dywanów. Trzeba pamiętać, że sporo zależy tu od konkretnego modelu — te droższe posiadają więcej funkcji, umożliwiających dostosowanie trybu pracy do sprzątanego podłoża. Na szczęście większość odkurzaczy automatycznych dość skutecznie odkurza dywany, nawet te grube, które zyskują po czyszczeniu estetyczny wygląd (wrażenie „wyczesania”). Jeżeli zależy Ci na wyjątkowo dobrym efekcie, wybierz model zwiększający moc ssania podczas odkurzania dywanów. Wbrew pozorom, najbardziej problematyczne okazują się cienkie dywaniki i niektóre wykładziny — może się zdarzyć, że odkurzacz automatyczny wjedzie pod nie, zablokuje się, czy nawet uszkodzi materiał.

Wady odkurzacza automatycznego

Tak jak niemal każde urządzenie, odkurzacz automatyczny ma też swoje słabe strony. Jedną z nich jest cena, choć i tak z roku na rok staje się znacznie bardziej przystępna. Nie sposób nie wspomnieć również o hałasie generowanym przez odkurzacz, który jest naprawdę spory. Na szczęście można tak zaprogramować sprzęt, by działał, kiedy nie będzie nikogo w domu.

Musisz też pamiętać, że odkurzacz automatyczny nie zastąpi w pełni zwykłego — np. nie wysprząta dokładnie kątów, ze względu na swój okrągły kształt. Raz na jakiś czas konieczny więc będzie powrót to ręcznego odkurzania.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart