Oddaj głos na lokalną inicjatywę w Pile i okolicach!

Od 21 stycznia do 17 lutego wszyscy mieszkańcy Polski mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”. W regionie konkurują ze sobą: Stowarzyszenie Dzieci Niepełnosprawnych „Uśmiech”, Shin-Jastrowie, Stowarzyszenie Orlik Piła.

W V edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty, w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. O tym, jakie projekty wejdą w życie w poszczególnych mikroregionach, decydują klienci Tesco, którzy za jeden paragon otrzymują jeden żeton, uprawniający do głosowania na ich zdaniem – najciekawszy i najpotrzebniejszy – projekt.
Pomysłowość uczestników programu „Decydujesz, pomagamy” z każdą edycją coraz bardziej nas zaskakuje. Zgłaszane projekty mają realny wpływ na najbliższe otoczenie mieszkańców, dlatego klientów Tesco gorąco zachęcam do głosowania, a organizacje do promowania swojego przedsięwzięcia. Wierzymy, że działania prowadzone przez Tesco mogą zmienić świat wokół nas na lepszy. – opowiada Katarzyna Michalska-Miszczyk Prezes Fundacji Tesco.
Liczy się każdy głos!
Od 21 stycznia klienci Tesco mogą głosować na projekty realizowane w ich najbliższej okolicy. Wystarczy do 17 lutego zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny. W Pile i okolicach rywalizują ze sobą:
Stowarzyszenie Dzieci Niepełnosprawnych „Uśmiech”
W ramach projektu obejmiemy wsparciem około 36 osób (dzieci niepełnosprawne wraz z rodzicem bądź opiekunem), dla których zostanie zorganizowana wycieczka integracyjno-edukacyjna do „Farmy Iluzji” w Trojanowie. Taka wycieczka to wyjątkowa kompozycja atrakcji dla dzieci niepełnosprawnych z nutą edukacji podaną w bardzo przyjaznej formie. Jest to również magiczne miejsce do aktywnej zabawy, wypoczynku, a przede wszystkim wspólnej integracji.
Shin-Jastrowie
Projekt zakłada zorganizowanie w wakacje trzech koncertów. Celem projektu jest dalsza i głębsza integracja lokalnej społeczności, prowadząca poprzez wspólną pracę do rewitalizacji i ożywienia wspólnej przestrzeni – podwórka jako miejsca spotkań. Dodatkową korzyścią jest możliwość poznania innej muzyki na żywo oraz bezpośredni kontakt z artystą.

Stowarzyszenie Orlik Piła
Projekt polega na pomocy psom oraz kotom ze schroniska, a przy tym „odciągnięciu” dzieci od komputerów. Celem projektu jest zachęcanie najmłodszych do niesienia pomocy zwierzętom: zebranie oraz przekazanie dla schroniska karmy dla zwierząt czy pomoc w znalezieniu nowego domu dla czworonogów. W ramach projektu odbędą się również zajęcia sportowe dla całych rodzin, w celu promowania korzyści płynących z uprawiania sportu oraz zdrowego żywienia.
Na wymienione projekty można głosować w sklepach w następujących miejscowościach: Piła
Gesty o wielkim znaczeniu
Tesco wraz z Fundacją Tesco od 2016 roku realizuje program społeczny „Decydujesz, pomagamy” i stara się wesprzeć mieszkańców naszego kraju w realizowaniu ich pomysłów na lokalne inicjatywy. Projekty dotyczyły ważnych dla klientów aspektów: edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. Listę wszystkich projektów, na które można głosować w V edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na stronie www.tesco.pl/pomagamy

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart