Nowy tabor Altvater Piła

Na terenie Piły oraz sąsiadujących gmin działa jeden z najnowocześniejszych w Polsce systemów odbioru odpadów w Polsce, obsługiwany przez Altvater Piła. Operator właśnie powiększył swoją flotę o cztery nowe pojazdy.

Na ulicach Piły oraz sąsiadujących gmin od października jeżdżą najnowsze dostępne na rynku pojazdy komunalne. Flota Altvater Piła, operatora odbierającego odpady z regionu pilskiego, została uzupełniona o dwie trzyosiowe śmieciarki jednokomorowe, hakowiec z dźwigiem HDS do opróżniania dzwonów oraz specjalistyczny pojazd myjący do oczyszczania pojemników.

Wszystkie zakupione przez Altvater Piła pojazdy spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa oraz środowiskowe – w tym normę emisji spalin Euro 6 oraz optymalizację zużycia paliwa. Poza korzyściami ekologicznymi oraz ekonomicznymi – zmianą, którą mieszkańcy mogą dostrzec w codziennej pracy pojazdów, jest niższy poziom hałasu podczas odbioru odpadów. Nowe śmieciarki, tak jak pozostałe pojazdy wchodzące w skład floty Altvater Piła, zostały wyposażone w kamery, wifi, a także systemy GPS oraz RFID. Dzięki komputeryzacji możliwe jest monitorowanie w czasie rzeczywistym pracy śmieciarki oraz sprawne udzielanie odpowiedzi na zapytania mieszkańców, np. o nieopróżniony pojemnik. Stopień komputeryzacji pojazdów mogą zaobserwować sami mieszkańcy przy rutynowym odbiorze odpadów. Dzięki najnowszym technologiom opróżnianie dzwonów ze szkła odbywa się zdalnie – przez pracownika sterującego pilotem dźwigiem HDS.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart