Jakie zadłużenie mieszkańców powiatu pilskiego?

Spośród wszystkich polskich województw, to mieszkańcy Podkarpacia są najbardziej rzetelni finansowo. Tak wynika z „Raportu Zarządzania Wierzytelnościami”, przygotowanego na koniec I kwartału 2017 roku przez Grupę KRUK. Zaledwie 4,1 proc. mieszkańców województwa podkarpackiego zmaga się z problemem zadłużenia.

Zadłużenie w powiecie pilskim

Jak wynika z „Raportu Zarządzania Wierzytelnościami” przygotowanego przez Grupę KRUK zadłużenie mieszkańców powiatu pilskiego sięga 86 mln zł. Na terenie powiatu mieszka 14,6 tys. osób zadłużonych, z czego ponad połowę stanowią mężczyźni, bo 61 proc. wszystkich płatników z zaległymi opłatami. Średnie zadłużenie przypadające na osobę wynosi 5,4 tys. zł. Rekordzista w powiecie zalega na kwotę 1,38 mln zł. Mieszkańcy powiatu pilskiego zajmują 5 miejsce pod względem łącznej kwoty zadłużenia na tle całego województwa wielkopolskiego. Na pierwszym miejscu znajduje się Poznań z 668 mln zaległych zobowiązań.

W przypadku łącznej kwoty zadłużenia mieszkańców poszczególnych województw, najwięcej do spłaty mają mieszkańcy Mazowsza. Zalegają oni z płatnościami na łączną kwotę 3,8 mld zł (1,9 mld zł w samej Warszawie). Kolejne miejsca w tym zestawieniu zajęli mieszkańcy Śląska z łącznym zadłużeniem 3,5 mld zł (z czego 393 mln zł odnotowano w Częstochowie, 314 mln w Katowicach i 211 mln w Sosnowcu). Trzecie miejsce zajęli mieszkańcy Wielkopolski z 2,5 mld zł zadłużenia (668 mln zł w Poznaniu).

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart