Ciężka sytuacja na drogach w Gminie Łobżenica

Bardzo ciężka sytuacja panuje na drogach w Gminie Łobżenica. Woda podmyła drogę. Są utrudnienia.

– W pierwszej kolejności interweniujemy tam, gdzie woda rozmywa drogi. Jednak nie zostawimy bez reakcji mieszkańców, którzy mają problem z wyjazdem z posesji – mówił burmistrz Łobżenicy Piotr Łosoś podczas spotkania zwołanego w sprawie oceny sytuacji na drogach. A nie jest dobrze i jeśli dalej będzie padać, sytuacja może się utrzymać.

W spotkaniu wzięli udział między innymi przewodniczący Rady Miejskiej w Łobżenicy Antoni Kapeja, zastępca burmistrza Józef Lewandowski, prezes ZGKiM Kazimierz Wasiak, szef łobżenickiej Spółki Wodnej Leszek Tyszkiewicz, naczelnik OSP w Łobżenicy Wojciech Siuda, kierownik Referatu Gospodarki i Planowania Przestrzennego Magdalena Gdaniec, kierownik Referatu Organizacji i Promocji Anna Jankowska oraz pracownicy zajmujący się drogami i melioracją.

Omówiono szczegółowo przebieg interwencji w Trzeboniu, gdzie woda, która zeszła z zastoiska, poważnie zniszczyła niedawno przebudowaną drogę gminną. Przez całą noc nad sytuacją czuwali druhowie z OSP Łobżenica oraz pracownicy Urzędu i ZGKiM. Źle wygląda sytuacja w Kościerzynie Małym, Witrogoszczy-Kolonii i miejscowości Piesno, gdzie drogi zamieniły się w błoto. Zalane jest targowisko. Przez cały czas z terenu gminy spływają kolejne doniesienia o zalaniach i podtopieniach.

Ustalono, że w pierwszej kolejności interwencje prowadzone będą w miejscach, w których zbierająca się woda zagrażać będzie zniszczeniem drogi. Tam, gdzie będzie to konieczne, awaryjnie tworzone będą przepusty. Grunt pod drogami jest jednak tak rozmiękczony, że czasami ciężko cokolwiek zdziałać, bo gruz i żwir po prostu tonie w błocie.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart