Będzie można bezpiecznie i legalnie parkować

Wspieranie gospodarki niskoemisyjnej poprzez poprawę infrastruktury komunikacyjnej łączącej jednostki osadnicze Pilskiego OSI w Gminie Szydłowo. Pod tym tytułem kryje się projekt dzięki, któremu już w 2020r. mieszkańcy Szydłowa będą mogli cieszyć się pierwszym parkingiem typu „Parkuj i Jedź” w swojej gminie i to na 54 miejsca dla samochodów oraz parkingu dla rowerów wraz z punktem napraw rowerów przy Centrum Upowszechniania Kultury.

Oprócz nowego parkingu gmina zmodernizuje oświetlenie uliczne w Dobrzycy oraz w Zawadzie. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 1 500 000,00 zł, z czego 1 274 999,99 zł zostanie dofinansowane z funduszy unijnych.

Umowę dotyczącą dofinansowania projektu podpisał z wójtem Tobiaszem Wiesiołkiem i Małgorzatą Kubiś, skarbnikiem gminy Szydłowo, Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

Jestem zadowolony, że samorządy w Północnej Wielkopolsce dobrze korzystają z funduszy unijnych i myślą strategicznie o dalszym rozwoju, a nie tylko o tym co tu i teraz. Razem z panem Wójtem rozmawialiśmy już o kolejnej perspektywie finansowej i o zadaniach na jakie warto postawić – powiedział marszałek Jacek Bogusławski.

Jak zaznaczył wójt Wiesiołek obecnie w Szydłowie brakuje parkingu dla samochodu i rowerów w pobliżu przystanków PKS i PKP. Mieszkańcy nie mając miejsca do zaparkowania pojazdu i pozostawienia go w bezpiecznym miejscu, często parkują w miejscach do tego zabronionych lub oddalonych w znacznej odległości. Sytuacja ta powoduje liczne utrudnienia, ponieważ samochody osobowe parkują na poboczach dróg lub w miejscach powodujących utrudnienia w ruchu pieszym, rowerowym i samochodowym. Nowy parking poprawi bezpieczeństwo na drogach publicznych oraz może zachęcić mieszkańców do częstszego korzystania z transportu publicznego.

To już kolejna inwestycja organizowana przez samorządy w ramach POSI. W tym roku z funduszy unijnych oddano do użytku drogę rowerową łączącą Piłę z Dobrzycą.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart